Körömgomba kezelése házilag

A körömgomba, vagy más néven onychomycosis, kezelése sokszor frusztráló és kínos lehet. Ebben az útmutatóban áttekintjük a körömgomba házi kezelésének lehetőségeit, mielőtt orvoshoz fordulnánk, vagy amíg az időpontra várunk. Természetes gyógymódoktól a megelőző intézkedésekig mindent részletesen bemutatunk.

A körömgomba – Onychomycosis

A körömgomba, vagy más néven onychomycosis gyakran egy kis sárga vagy fehér foltként kezdődik a körmön, és ha nem kezelik megfelelően, akkor elterjedhet mind a lábujjon, mind pedig a kézkörmön.

A körömgomba okai

Kialakulhat a körömgomba, ha legyengült az immunrendszerünk, ha nem kellően szellőző lábbelit, vagy zoknit használunk. A körmök higiéniájának elhanyagolása is növelheti a gombás köröm kialakulásának esélyét.

A körömgomba kezelése otthon
  • Teafaolaj: fertőtlenítő hatása során gombaölő tulajdonsággal bír. Közvetlenül fel kell vinni a fertőzött körmökre. Az ecsetelést rendszeresen kell elvégezni.
  • Ecetes áztatás: kétharmad víz és egyharmad ecet ötvözetéből készíts fürdőt. Erre használható almaecetet is. Csak a gombás körmöket és bőrfelületet mártsd az ecetes fürdőbe és körülbelül 20 percig áztasd benne.
  • Oregánóolaj: naponta kétszer érdemes alkalmazni az oregánó olajat körömgomba ellen. Ne keverd teafa olajjal, az esetlegesen fellépő allergiás reakciók elkerülése érdekében.
Fontos a megelőzés!
  • A rendszeresen tisztított és rövid körmöknél kisebb esélye van a körömgomba kialakulásának.
  • Fontos, hogy a lábujjak is megszáradjanak a tisztálkodás után. Különösen a lábujjak között is töröld át alaposan.
  • Válassz olyan cipőt, amely lehetővé teszi a láb lélegzését és nem fülled be.
  • Ne használd más cipőjét és papucsát!

A gombás köröm kezelésére otthon is számos módszert bevethetünk. A természetes gyógymódok is hatékonyak lehetnek, azonban, ha ezek nem segítenek, akkor a bőrgyógyászat magánrendelés felkeresése javasolt.